הסיפור של יהודה – אימון ל-Flexibility

תהליך הייעוץ עם יהודה החל בשיחת טלפון אותה קיבלתי מתמי, מנהלת משאבי אנוש. בטלפון תיארה תמי כיצד יהודה, סמנכ"ל בארגון, נוהג להתפרץ על עובדיו ועל עמיתיו בארגון. התפרצויות אלו היו מלווות בצעקות ובהשפלות.

למזלו של יהודה הוא נחשב למנהל מקצועי ביותר ובעל ידע ייחודי. למרות זאת, המנהל שלו לא היה מוכן לקבל התנהגות זו והחליט לתת לו 'צ'אנס אחרון' – יעוץ במטרה לשפר את שליטתו העצמית.

הפגישות עמי הוגדרו ליהודה כחובה אם ברצונו לשמור על משרתו. החשש שלי היה כי יהודה לא ירצה לשתף פעולה בנסיבות אלו.

אבל.. מאז ועד היום הזדמן לי לבצע כמה תהליכי יעוץ ב'כפייה'. כלומר, תהליכים שהוצבו לנועץ כאולטימאטום מצד הארגון לצורך המשך עבודה.

להפתעתי גיליתי כי גם בנסיבות אלו ניתן לייצר אמון וקרבה אשר הנם הכרחיים לתהליך מוצלח. כך היה גם עם יהודה.

תקצר היריעה מלספר על תהליך ממושך בו חווינו עליות ומורדות, ממש כמו ברכבת הרים. אספר רק שהמודל המרכזי בו השתמשנו לקוח מעולם הCBT. זו היא שיטת יעוץ המניחה כי בבסיס כל רגש שאנו חשים מצויה מחשבה.  

הנחת היסוד של השיטה היא שהגורם למצוקה ולקושי הן טעויות חשיבה. אנחנו מבינים שיש לנו טעות חשיבה כאשר העוצמות הרגשיות הן גבוהות ולא תואמות מציאות וכן שההתנהגות אינה יעילה.

כך למשל, יהודה סיפר לי שאם הוא רואה עובד יצור שיושב בשעות העבודה הוא ממש 'מתחרפן'. המחשבות העולות אצלו: "איזו חוצפה, אין לו בושה, לא מגיע לו להיות עובד אצלנו". יהודה הבין כי מחשבות קיצוניות אלו מתניעות אצלו את תהליך הכעס ומשם קצרה הדרך להתפרצות.

כך יהודה למד על הקושי ממנו הוא סובל, מה מקורו, מה באופן החשיבה ובהתנהגות שלו תורם לו וכיצד הוא יכול לשנות זאת. אבל לשנינו היה ברור כי הבנה של דפוסי החשיבה הבעייתיים אינה מספקת וצריך לקיים התנסות ותרגול בפועל.

סיכמנו על התנסויות שונות ומתוכננות עמן יהודה היה צריך להתמודד. אחת ההתנסויות היתה למשל, לעמוד ליד פינת העישון ולא להעיר לעובדים היושבים שם.   בלא מעט התנסויות אף תרגלנו דרכי התמודדות בסימולציות שערכנו שנינו.

ההתנסויות התחילו 'בקטן' ולאט לאט התפתחה היכולת של יהודה לסמוך על עצמו ולקחת אתגרים גדולים יותר ויותר.

לאחר 4 חודשים של עבודה משותפת, נפרדנו יהודה ואני לשלום, כאשר הוא מצויד בכלים משמעותיים שרכש בתהליך. אני שמחה לספר, שגם כיום, 5 שנים לאחר סיום פגישותינו, יהודה עדיין מחזיק במקום עבודתו. תדירות ההתפרצויות שלו ועוצמתן פחתה מאוד.